ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7132115
*
nr 713 2115
Spegel
oval, höjd: 90
Utrop:
300 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2011
kl 19:13:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/9 13:32:58
1
100 kr
4/9 19:12:58
2
200 kr
4/9 19:24:42
1
500 kr
4/9 19:39:10
1
600 kr
5/9 15:35:07
3
500 kr
5/9 15:35:33
3
700 kr
5/9 15:41:18
1
1.000 kr
5/9 17:18:27
3
1.000 kr
5/9 17:19:51
3
1.100 kr
5/9 17:25:00
1
Vinnande bud
5/9 17:34:58
3
1.300 kr
5/9 17:36:40
3
1.500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
nr 713 2115
Spegel
oval, höjd: 90
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/9 13:32:58 | 1 | 100 kr |
4/9 19:12:58 | 2 | 200 kr |
4/9 19:24:42 | 1 | 500 kr |
4/9 19:39:10 | 1 | 600 kr |
5/9 15:35:07 | 3 | 500 kr |
5/9 15:35:33 | 3 | 700 kr |
5/9 15:41:18 | 1 | 1.000 kr |
5/9 17:18:27 | 3 | 1.000 kr |
5/9 17:19:51 | 3 | 1.100 kr |
5/9 17:25:00 | 1 | Vinnande bud |
5/9 17:34:58 | 3 | 1.300 kr |
5/9 17:36:40 | 3 | 1.500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oval spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14